ויטמין סי

ויטמין סי – למה זה חשוב לנו?

שתף אותנו עם חברים

שיתוף ב facebook

מאת:

ויטמין סי משתתף בלמעלה מ-300 תפקודים ביולוגיים שונים. מאחר וגופינו אינו מייצר אותו בעצמו, אנו צריכים להשלים את צריכתו דרך מקורות חיצוניים-למשל מהתזונה, בה הוא נוכח בעיקר בפירות ובירקות מסוימים.

אך מכיוון שלצערנו, מרבית הפירות והירקות הגדלים בארץ עוברים תהליכי ריסוס והדברה, מצופים בחומרים מסוימים שנועדו להאריך את זמן שהותם במקררים מבלי שירקבו ועוד תהליכי עיבוד כאלו ואחרים, הדבר פוגע והורס את אותם רכיבי תזונה יקרי ערך הקיימים בהם באופן טבעי, לרבות ויטמין סי.

מעבר לכך, יתכן מחסור של ויטמין סי בקרב האוכלוסייה המבוגרת המתקשה, באופן טבעי, בספיגה יעילה של חומרי הזנה מהמזון, וגם במצבים בריאותיים שונים,המצריכים נטילת תרופות מסוימות, רמת הוויטמין בגוף יכולה לרדת בצורה משמעותית. לכן, אל לנו לסמוך על כך שנקבל מהמזון את אספקת הוויטמין בצורה מיטבית-הן מבחינת כמות והן מבחינת איכות-כך שיוכל לפעול את פעולתו החשובה בגוף.

לאור כל אלו, מומלץ מאוד לצרוך את הוויטמין כתוסף תזונה. קיים היום על המדפים בשוק תוספי התזונה בארץ, מבחר גדול של תוספי ויטמין סי. כולם עשויים להיראות לנו נהדר, מבעד לתווית שאנו קוראים.

אך איך נדע לבחור ויטמין סי שבאמת יתרום לגופנו ויעשיר אותו בערך התזונתי החיוני?

ספיגהזה כל הסיפור

לא הכמות של החומר הפעיל בתוסף התזונה היא הקובעת, אלא כמה ממנו בסופו של דבר נספג בתאי הגוף וברקמות ופועל בהן את פעולתו המיטיבה. מונח חשוב ומשמעותי בהיבט של ספיגה הוא-זמינות ביולוגית של החומר הפעיל. הזמינות הביולוגית מייצגת למעשה את כמות החומר הפעיל שנספג ממערכת העיכול והגיע למחזור הדם.

ואם אנו עוסקים בספיגה, כדאי שתכירו את אחת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום ספיגת חומרים פעילים בצורה המיטבית ביותר: הטכנולוגיה הליפוזומלית.

מהי טכנולוגיה ליפוזומלית?

זוהי טכנולוגיה שהמציא ביו-פיזיקאי בריטי, בשם אלק בנגהם, בשלהי שנות ה-50 ובמרכזה הליפוזום-מבנה מיקרוסקופי בצורת כדור חלול, אשר משמש כמערכת הובלה לחומרים פעילים שונים, תוך הגנה עליהם מפני התפרקות או התחמצנות, כמו כן, הגנה על רקמות הגוף מפני גירויים אשר עלולים להיגרם בעקבות חשיפה למינונים גבוהים של אותם חומרים.

הליפוזום מורכב מחומר אשר נמצא באופן טבעי בגופנו ומהווה חלק בלתי נפרד מהקרום המגן על כל התאים בגוף – פוספוליפיד. בנטילת תוסף תזונה ליפוזומלי, הליפוזומים ,המלאים בחומרי ההזנה, מגיעים לתאי הספיגה שבמערכת העיכול, מתמזגים עם מעטפת התאים, ומשחררים לתוכם את החומר הפעיל לצורך העברתו אל מחזור הדם. המשמעות: הזמינות הביולוגית של החומר הפעיל משתפרת, ואנחנו מפיקים את המירב מהתוסף.

ויטמין סי ליפוזומלי של אקוסאפ

ויטמין סי

הליפוזום מכיל במרכזו את הוויטמין ומתנייד בקלות בסביבה המימית של מערכת העיכול, עד לספיגתו בתאי הספיגה, כך מתקבל ויטמין C נוזלי בספיגה וזמינות ביולוגית גבוהות.

מחקר קליני שנערך על ויטמין C הליפוזומלי של EcoSupp מצביע על ספיגה הגבוהה פי 5 מתוספי ויטמין C אחרים.

יתרונות נוספים של ויטמין סי ליפוזומלי של "אקוסאפ"

  1. הליפוזום מגן על מערכת העיכול מפני הגירוי האופייני לויטמין C ובכך מסייע במניעת תופעות הלוואי השונות
  2. הליפוזום מגן על הויטמין מפני התפרקות בחומציות הקיבה
  3. ויטמין C ליפוזומלי אינו חומצי ומתאים לנטילה גם במינונים גבוהים
  4. ללא סוכר או ממתיקים מלאכותיים
  5. בטעם תפוזים עדין
  6. קל לנטילה לילדים ומבוגרים המתקשים בבליעת כדורים או טבליות

 

למידע נוסף – אתר ECOSUPP

על המחבר:

אולי יעניין אותך גם...

כתבות נבחרות
רוזמרין מגזין בריאות

5 סיבות ללכת יחפים

אין דבר מרענן יותר כמו לחלוץ את הנעליים ולהרגיש את הדשא מתחת לרגליים. להליכה יחפה למעשה, יש יתרונות בריאותיים שמוסיפים הרבה מעבר לתחושה המענגת שהיא

קרא עוד »
מאמרים
רוזמרין מגזין בריאות

צמיחה פוסט-טראומטית (PTG)

ההשלכות הפסיכופתולוגיות של חוויות טראומטיות היו נושא למחקר מתחילת מדע הרפואה. הניתוח המדעי-קליני בתחום הבריאות הנפש התמקדו בעיקר בהשלכות השליליות של אירועים טראומטיים. לאחרונה, התעניינות

קרא עוד »
מוזמנים לטעום ולעקוב לקראת הריטריט הבא
הצטרפות לצוות ניהול המגזין

תפריט נגישות

הצטרפו לניוזלטר ולמדו לחיות חיים בריאים יותר