דיבור מהבטן – פוסט שלישי

שתף אותנו עם חברים

שיתוף ב facebook

מאת:

אנדו מה? טריאוזיס.  וואו איזו מילה… בקושי אפשר לקרוא אותה, אבל מי שסובלת מאנדומטריוזיס בהחלט מרגישה אותה.

אז מה זה בכלל אנדומטריאוזיס?

הרקמה התקינה בתוך הרחם נקראת רירית הרחם, או בשם הנפוץ פחות – אנדומטריום, אנדומטריום הינה הרירית המרפדת את פנים הרחם ומתעבה בכל חודש ומתקלפת בזמן הווסת. כאשר רקמה זו גדלה מחוץ לרחם היא נקראת – אנדומטריוזיס. האזורים בהם יכולה לגדול הרקמה מחוץ לרחם הם אברי הרבייה, שחלות, חצוצרות, וכמובן סביב הרחם עצמה.

מהם תסמיני האנדו?

כאב לפני ובזמן ווסת חמור מזה של "ווסת רגילה", כאב בזמן פעילות מינית ולאחריה, עייפות, אי פריון ודימום כבד.

 אז למה בעצם היא גורמת?

הרקמה מגיבה לשינויים הורמונליים, והיא תדמם באזור בו היא ממוקמת, תיצר תהליך דלקתי, היא עלולה ליצור הידבקויות לאברים הסמוכים לה, לפגוע באברי הרבייה ולגרום לציסטות, כאבים באגן, ואי פריון כתוצאה מחסימה של החצוצרות.

איך אפשר להקל עליה?

למרוח שמן קיק לשימוש חיצוני על הבטן ואזור האגן, שמן קיק הינו שמן אנטי דלקתי, המופק מצמח הקיקיון. מורחים שמן קיק, מכסים במגבת (זהירות השמן עושה כתמים), עליו מניחים כרית חמה או בקבוק חם, מומלץ ללכת לישון ככה או לפחות לשכב כשעה.

עיסוי בטן עדין מומלץ תמיד, רצוי אצל מי שמתמחה בתחום הבטן. משככי כאבים להפחתת הכאב. במקרים קיצוניים יש צורך התערבות כירורגית.

 

רק בריאות.

מוזמנים/מוזמנות לשאול שאלות ולכתוב לי.

שנה אזרחית טובה,

אריאן נוי גדות

 

 

על המחבר:

אולי יעניין אותך גם...

מאמרים
רוזמרין מגזין בריאות

צמיחה פוסט-טראומטית (PTG)

ההשלכות הפסיכופתולוגיות של חוויות טראומטיות היו נושא למחקר מתחילת מדע הרפואה. הניתוח המדעי-קליני בתחום הבריאות הנפש התמקדו בעיקר בהשלכות השליליות של אירועים טראומטיים. לאחרונה, התעניינות

קרא עוד »
אורח חיים בריא
אירית ברקן

3 מאכלים בריאים שכדאי לוותר

3 המאכלים ♦️הבריאים♦️ שכדאי שתפסיקו לאכול !!! ♦️דייסת שיבולת שועל – קוואקר – דייסת שיבולת שועל נחשבה פעם למזון בריאות משהו בריא ומזין שהמליצו לסבתא

קרא עוד »
מוזמנים לטעום ולעקוב לקראת הריטריט הבא
הצטרפות לצוות ניהול המגזין

תפריט נגישות

הצטרפו לניוזלטר ולמדו לחיות חיים בריאים יותר